Wciąż wzrastające wartości prądu, wyczerpujące się zasoby węgla i postępująca degradacja otoczenia. Te czynniki powodują, iż uzyskiwanie energii elektrycznej ze słońca staje się niezwykle znane. Fotowoltaika stanowi obecnie trzecie pod względem wielkości produkcji źródło energii odnawialnej na świecie. Za jej pomocą z przeznaczeniem można wygenerować prąd potrzebny do zasilenia przeciętnego gospodarstwa domowego. Jak funkcjonuje ta technika? Jakie panele fotowoltaiczne dobrać?
Typy paneli fotowoltaicznych – jakie są?
Systemy fotowoltaiczne stają się jeszcze bardziej znane, natomiast co za tymże idzie – jeszcze więcej osób decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest niezwykle wiele, natomiast do najistotniejszych należy przede wszystkim niezależność, jeżeli idzie o uzyskiwanie energii. To, jakie panele fotowoltaiczne będą dla nas najlepsze, uzależnione jest od wielu, niezwykle podzielonych elementów. Na rynku dostępne są różnorodne typy paneli fotowoltaicznych. Przyjrzyjmy się dobrze, jakie typy paneli fotowoltaicznych są na rynku oraz czym konkretnie się wyróżniają.
Więcej o panelach fotowoltaicznych, przeczytasz na: https://www.innogy.pl/pl/portal-o-energii-slonecznej/2018/fotowoltaika-jak-dziala
Gwarancja na panele fotowoltaiczne
Standardem rynkowym była do niedawna 10-letnia gwarancja na artykuł, lecz wraz z ulepszaniem technik produkcji poniektórzy główni wytwórcy, będąc pewnymi klasy własnych artykułów, wydłużają tenże czas, zazwyczaj do 12 lat. Znaczy to dla użytkownika dłuższy czas gwarancji, natomiast również świadczy o wykorzystaniu w segmencie sprawdzonych wysokojakościowych elementów oraz dobrze zarządzanym procesie produkcji.
Moduły fotowoltaiczne monokrystaliczne – jakość w większej cenie
Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne są zrobione z jednego kryształu krzemu o dużym poziomie czystości. Na pierwszy rzut oka można je szybko odróżnić, gdyż mają ciemny odcień intensywnej czerni. Zazwyczaj mają uzupełnione brzegi, choć w ostatnim czasie pojawiły się również robione na planie kwadratu czy prostokąta. Wszystko po to, by miały większą przestrzeń zbierania światła słonecznego, natomiast tymże samym większą moc.