Zmiana dostawcy gazu dla firmy jest jak najbardziej możliwa

23 lipca 2018

Obecnie można zmienić nie tylko sprzedawcę energii elektrycznej, ale również dostawcę gazu. Każdego roku pojawia się coraz więcej firm zajmujących się sprzedażą gazu, dlatego też w celu pozostania konkurencyjnymi, muszą one wyjść potencjalnym klientom naprzeciw z atrakcyjną ofertą. Z całą pewnością warto to zrobić, gdyż można dzięki temu sporo zaoszczędzić. Jak zatem wygląda zmiana dotychczasowego dostawcy gazu w praktyce?

Zmiana dostawcy gazu dla firmy jest jak najbardziej możliwa

Rynek gazu został już w dużej mierze zliberalizowany, dzięki czemu każdy z odbiorców może dowolnie wybrać i zmienić firmę dostarczającą gaz dla firmy. Z całą pewnością jest to dobra wiadomość zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm, gdyż można liczyć na uzyskanie niemałych oszczędności – nawet do 25% oszczędności w skali roku. Bez wątpienia nie pozostanie to obojętne dla budżetu, a zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. Z możliwości zmiany dostawcy gazu korzysta coraz więcej osób. Tym bardziej, że jest ona darmowa i stosunkowo prosta. Wystarczy tak naprawdę wybrać atrakcyjną dla siebie ofertę, skontaktować się z potencjalnym sprzedawcą i upełnomocnić go do załatwienia w imieniu klienta wszelkich formalności. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby całą procedurą zająć się osobiście, jednakże powierzenie tego zadania nowemu dostawcy jest znacznie wygodniejsze. Sam proces zmiany sprzedawcy jest bowiem skomplikowany i czasochłonny. Należy wówczas na własną rękę zająć się zawarciem umowy sprzedaży z nowym dostawcą gazu zimnego, wypowiedzieć umowę sprzedaży z dotychczasowym sprzedawcą, powiadomić o tym fakcie dystrybutora i jeszcze rozliczyć się z poprzednim sprzedawcą. Jest to jak najbardziej wykonalne we własnym zakresie, ale prawie wszyscy decydują się na to, aby wyręczył ich nowy dostawca gazu.

O czym należy pamiętać, wybierając nowego dostawcę gazu?

Zmiana dostawcy gazu będzie opłacalna, jeśli znajdzie się korzystniejszą ofertę. Konieczne jest zatem poświęcenie swojego czasu na przejrzenie dostępnych ofert i wyboru tej najodpowiedniejszej. Trzeba rozeznać się na rynku i sprawdzić, czy dana firma jest uczciwa. Warto zatem zapoznać się opiniami klientów danego przedsiębiorstwa. Znaczenie ma najniższa cena za metr sześcienny i najdogodniejsze warunki.


Fatal error: Can't use function return value in write context in /home/jupiter/public_html/ekoenergia-oze.pl/wp-content/themes/book-rev-lite/templates/bookrev_review_wrap_up_template.php on line 117