Taryfa C12a dla firmy

1 sierpnia 2018

Wybór dostawy prądu to jedno, ale znacznie ważniejszą kwestią jest odpowiednie dobranie taryfy energii. Jeśli taryfa zostanie dopasowana do rzeczywistego zapotrzebowania na energię elektryczną danego przedsiębiorstwa, to jego właściciel może liczyć na odnotowanie niemałych oszczędności w skali roku. Tym bardziej, że rachunki za prąd pochłaniają sporą część firmowego budżetu. W przypadku średnich i małych przedsiębiorstw korzystnym wyborem może okazać się taryfa C12a godziny. Dlaczego?

taryfa c12a godzinyTaryfa C12a dla firmy

Taryfa C12a godziny jest dwustrefowa taryfą energii, która przeznaczona jest dla niedużych średnich przedsiębiorstw o mocy umownej nieprzekraczającej 40 kW i przyłączonych do sieci niskiego napięcia. Warto tutaj od razu zaznaczyć, że taryfa ta jest również taryfą budowlaną. W przypadku taryf dwustrefowych doba dzielona jest na dwie strefy – z niższą i wyższą stawką cenową za kilowatogodzinę. W godzinach szczytowych prąd jest droższy, a poza szczytem tańszy. Jeśli chodzi o dokładne godziny, w których obwiązują poszczególne strefy, to jest to zależne od sprzedawcy prądu dostarczającego energię elektryczną w danej miejscowości. Najczęściej jednak wygląda to tak, że niższa stawka za kilowatogodzinę obowiązuje w godzinach wieczornych i nocnych (przykładowo w godzinach 21:00 – 08:00 i 11:00 – 17:00), a wyższa w godzinach porannych i popołudniowych (np. 08:00 – 11:00 i 17:00 – 21:00).


Fatal error: Can't use function return value in write context in /home/jupiter/public_html/ekoenergia-oze.pl/wp-content/themes/book-rev-lite/templates/bookrev_review_wrap_up_template.php on line 117