Prąd dla firm – taryfa energii elektrycznej C23

25 lipca 2018

Rachunki za prąd niestety pochłaniają sporą część budżetu i nie da się ich całkowicie uniknąć. Można natomiast je zmniejszyć. Pojawia się jednak pytanie, jak to zrobić? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne i wcale nie wymaga jakichś dużych wyrzeczeń. Czasami sama zmiana taryfy okazuje się być skutecznym sposobem na zmniejszenie kwoty widniejącej na fakturze za prąd. W Polsce wielu przedsiębiorców decyduje się na taryfę energii C23. Na czym ona polega i kiedy rzeczywiście warto się na nią zdecydować?

Prąd dla firm – taryfa energii elektrycznej C23

Obecnie przedsiębiorcy mogą liczyć na szeroki wachlarz wyboru, jeśli chodzi o dostępność taryf energii elektrycznych dostawy prądu dla firm. Jeśli przedsiębiorstwo jest małe czy też średnie (czyli zasilane jest z sieci niskiego napięcia), moc umowna nie przekracza 40 kW, a przedsiębiorca pragnie korzystać z taryfy trójstrefowej, to taryfa C23 może okazać się dla niego najkorzystniejszym wyborem. W taryfie tej doba podzielona jest na trzy strefy z tańszą i droższą stawką cenową za kilowatogodzinę. Cena ta zmienia się w zależności od tego, w jakich godzinach przypada największe zużycie energii elektrycznej w firmie. W taryfie trójstrefowej wyróżnia się strefy nazywane szczytem przedpołudniowym (droższy prąd) i szczytem popołudniowym (najdroższy prąd) oraz pozostałe godziny z najniższą stawką za kilowatogodzinę. W zależności od operatora, najdroższa strefa może przypadać w godzinach między 19:00 – 22:00, a najtańsza w godzinach 22:00 – 07:00 i 13:00 – 19:00.

Kiedy zdecydować się na taryfę energii C23?

Taryfa C23 skierowana jest dla firm, będących w stanie dobrze zarządzać zużyciem energii elektrycznej w swojej firmie. Często decydują się na nie firmy budowlane i przemysłowe. Jeśli przedsiębiorca jest w stanie odpowiednio zaplanować zużycie prądu, może liczyć na odnotowanie niemałych oszczędności. Z całą pewnością taryfa ta może być znacznie bardziej opłacalna niż standardowa taryfa C21, w przypadku której przez całą dobę obowiązuje stała stawka za kilowatogodzinę. W taryfie C23 d dyspozycji są aż trzy różne strefy z trzema różnymi stawkami ceny prądu.


Fatal error: Can't use function return value in write context in /home/jupiter/public_html/ekoenergia-oze.pl/wp-content/themes/book-rev-lite/templates/bookrev_review_wrap_up_template.php on line 117