Polski rynek energii elektrycznej otwarty i przejrzysty dla każdego

2 września 2018

Z całą pewnością nie ma sensu przedłużać umowy ze swoim dotychczasowym dostawcą prądu, jeśli nie jest on w stanie zrobić nic, co skłoniłoby klienta do dalszego korzystania z jego usług. Na rynku dostępnych jest wiele mniejszych i większych sprzedawców prądu, którzy w celu pozyskania nowego klienta są w stanie zaproponować mu atrakcyjniejsze warunki umowy. W ten oto sposób możliwe jest zmniejszenie rachunków za prąd. Zmiana obecnego dostawcy prądu nie jest wbrew pozorom czymś skomplikowanym, gdyż wszystkim w imieniu klienta może zajść się jego nowy sprzedawca.

Polski rynek energii elektrycznej otwarty i przejrzysty dla każdego

Odkąd rynek energii w Polsce stał się otwarty i przejrzysty, każdy ma prawo do zmiany swojego dotychczasowego dostawcy prądu i to całkowicie za darmo. Z całą pewnością warto skorzystać z takiej możliwości, gdyż rynek energii stał się bardzo konkurencyjny. Sprzedawcy dwoją się i troją w wymyślaniu coraz to ciekawszych ofert, aby tylko pozyskać nowych klientów. Zmiana dostawcy prądu może wiązać się z niemałymi oszczędnościami w skali roku, co z pewnością wpłynie pozytywnie na domowy budżet.

Pięć prostych kroków do zmiany dotychczasowego dostawcy prądu

Każdy z dostępnych w Polsce operatorów systemów dystrybucyjnych współpracuje z wieloma dostawcami energii. Ci z kolei sprzedają prąd w różnych cenach. Zmiana dotychczasowego dostawcy jest zatem skutecznym sposobem na płacenie mniejszych rachunków za prąd, gdyż można korzystać z usług sprzedawcy, który zaproponuje bardziej opłacalne rozwiązanie. Oto jak dokonać w prosty sposób zmiany dostawcy prądu:

  1. Po wybraniu nowego dostawcy prądu, należy się z nim skontaktować i zawrzeć z nim umowę.
  2. Następnym krokiem jest wypowiedzenie dotychczasowej umowy.
  3. Kolejnym etapem jest zmiana umowy z operatorem.
  4. Zmianę sprzedawcy należy zgłosić operatorowi (w celu oficjalnego poinformowania operatora o swojej decyzji zmiany firmy sprzedającej energię wystarczy wypełnić stosowny formularz).
  5. Ostatnim krokiem jest końcowe rozliczenie się ze swoim starym sprzedawcą energii.

Fatal error: Can't use function return value in write context in /home/jupiter/public_html/ekoenergia-oze.pl/wp-content/themes/book-rev-lite/templates/bookrev_review_wrap_up_template.php on line 117