Odnawialna energia dla firm – najważniejsze informacje

8 sierpnia 2019

XXI wiek to czas, w którym mówi się wiele o konieczności ratowania naszej planety. Szczególnie istotny jest właśnie temat źródeł odnawialnych. Na czym dokładnie to polega? Jakie są zalety i wady takich instalacji? O tym wszystkim powiemy poniżej…

Skąd się bierze energia odnawialna dla firm?

Na początek warto w ogóle powiedzieć, skąd się bierze taka energia dla firm i co to znaczy, że źródło jest odnawialne. Otóż generalnie rzecz ujmując wykorzystywane są tu siły przyrody – naturalnie ich wykorzystanie nie zmniejszy wcale ich zasobów. Nauczyliśmy się wykorzystywać wiatr, wodę, energię słoneczną oraz hydrotermalną i geotermalną a także energię pochodzącą z biomasy. Standardowo w Polsce najbardziej rozpowszechnione jest zastosowanie energii wiatru, słońca oraz w niektórych miejscach także geotermalnej. o energii dla firm można przeczytać tutaj: https://www.innogy.pl/pl/msp.

energia dla firm

Zalety wykorzystania energii odnawialnej

Jakie zalety ma wykorzystanie takiej energii? Przede wszystkim oczywiście nie niszczymy naszej planety. Ponadto wykorzystanie takiego źródła energii pozwala nam na znaczące obniżenie kosztów energii elektrycznej, która co warto podkreślić, najprawdopodobniej będzie coraz bardziej drożała. Warto także dodać, że w perspektywie czasu może to się stać naprawdę ważną i opłacalną inwestycją. Oczywiście niebagatelny jest także fakt, że kreujemy w ten sposób wizerunek firmy jako proekologicznej, co dzisiaj na pewno ma swoje znaczenie.

Wady wykorzystania energii odnawialnej

Czy jednak taka energia ma swoje wady? Cóż przede wszystkim zależy ona od kaprysów pogody. Jeśli będzie wiatr czy słońce, to uda nam się zgromadzić odpowiednią ilość energii. Z drugiej jednak strony niektóre źródła, takie jak energia geotermalna są w zasadzie dość stabilne. Oczywiście także zawsze należy pamiętać o kosztach poszczególnych instalacji.

Czy energia odnawialna nadaje się do małych przedsiębiorstw?

Na pewno nie zdziwi nikogo już ogromne pole wiatraków czy pole paneli słonecznych stojących przy dużych firmach i zaopatrujących je w energię elektryczną. Niemniej jednak warto jeszcze wspomnieć, że takie panele także dobrze się sprawdzą i w małych firmach.


Fatal error: Can't use function return value in write context in /home/jupiter/public_html/ekoenergia-oze.pl/wp-content/themes/book-rev-lite/templates/bookrev_review_wrap_up_template.php on line 117