Modernizacja układu pomiarowego energii elektrycznej w przypadku zmiany dostawcy prądu

23 czerwca 2018

Obecnie można liczyć na spore pole do popisu, jeśli chodzi o wybór sprzedawcy prądu. Tym bardziej, że każdy może zmienić dotychczasowego dostawcę energii elektrycznej i to całkowicie za darmo. Nie ma zatem konieczności bycia uwiązanym nie do końca korzystną umową z tym samym sprzedawcą przez długie lata. Odkąd na rynku pojawiło się znacznie więcej dostawców prądu, można liczyć na znacznie bardziej atrakcyjne warunki współpracy. Czy rzeczywiście warto zmienić swojego dostawcę energii?

Możliwość swobodnego wyboru sprzedawcy prądu

Oprócz największych i najpopularniejszych dostawców prądu do dyspozycji jest wiele mniejszych oraz mniej znanych sprzedawców energii elektrycznej, których oferty mogą okazać się znacznie atrakcyjniejsze. Jeśli ktoś do tej pory nie zmieniał jeszcze nigdy dostawcy prądu, to z pewnością dostaje rachunki od jednego z czterech państwowych koncernów. Niekoniecznie jednak równa się to z najniższymi cenami. W wielu przypadkach znacznie korzystniejsze jest odejście od urzędowego sprzedawcy i zainteresowanie się ofertą jakiegoś innego dostawcy prądu, który w celu pozyskania nowych klientów może zaproponować znacznie bardziej atrakcyjne warunki. Tym bardziej, że zmiana dotychczasowego sprzedawcy energii elektrycznej jest nieodpłatna. Oczywiście należy uważnie czytać wszystkie punkty w umowie, aby na pozór opłacalna oferta nie okazała się być źródłem problemów w przyszłości. Ważne jest to, na jak długo ma zostać zawarta umowa i na jaki okres czasu nowy dostawca zagwarantuje cenę. W celu znalezienia najlepszej dla siebie oferty warto skorzystać z gotowych porównywarek cenowych. Dzięki nim, jak również oficjalnego kalkulatora URE, można przejrzeć naraz wiele ofert i porównać je ze sobą.

Modernizacja układu pomiarowego energii elektrycznej w przypadku zmiany dostawcy prądu

Czasami po zmianie dostawcy prądu konieczna jest modernizacja układu pomiarowego energii elektrycznej, czyli dostosowanie liczników. Warto w związku z tym sprawdzić już wcześniej, czy posiadane układy pomiarowe są dostosowane do wymagań danego dystrybutora. W tym celu najlepiej będzie wysłać pismo do swojego operatora systemu dystrybucyjnego z prośbą o przekazanie informacji o aktualnych warunkach technicznych dla posiadanego układu pomiarowego.


Fatal error: Can't use function return value in write context in /home/jupiter/public_html/ekoenergia-oze.pl/wp-content/themes/book-rev-lite/templates/bookrev_review_wrap_up_template.php on line 117