Czy energia dla domu musi zawsze wiązać się z nadwyrężaniem budżetu?

19 grudnia 2017

Codziennie korzysta się z wygód w postaci urządzeń elektronicznych, które niestety nieubłaganie zużywają większe lub mniejsze ilości prądu. Wszystko to kosztuje i czasem rachunek za zużycie energii elektrycznej potrafi przysporzyć niemałego zawrotu głowy. W wielu domach energia konsumowana jest przez całą dobę, a licznik nie zatrzymuje się choćby na chwilę. Czy można zatem zmniejszyć rachunki za prąd, nie obniżając przy tym jakości swojego życia? Okazuje się w praktyce, że jest to jak najbardziej możliwe do osiągnięcia.

Czy energia dla domu musi zawsze wiązać się z nadwyrężaniem budżetu
Z całą pewnością można zaoszczędzić na energii elektrycznej, wystarczy wprowadzić kilka nowych nawyków, dzięki którym rachunki za prąd będą w końcu mniejsze. Jeśli chodzi o ogrzewanie, to bardzo ważne jest to, aby właściwie uszczelnić dom. Dzięki dobremu zaizolowaniu całego budynku można zmniejszyć straty ciepła. Zaleca się także zainstalowanie termostatu, który umożliwi swobodne regulowanie temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Na noc z kolei dobrze jest zmniejszyć temperaturę, co wpłynie korzystnie nie tylko na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, ale także na zdrowie. Wyjeżdżając na dłuższy czas z domu, najlepiej jest wyłączyć wszystkie kaloryfery. Wracając jeszcze do kwestii szczelności, zaleca się wymienić okna na energooszczędne. Warto również zamykać drzwi do pomieszczeń nieużywanych.

Oszczędzaj także na oświetleniu
Urządzenia elektryczne pobierają stosunkowo dużo energii, jednakże oświetlenie również ma w tym spory udział, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Zaleca się wymienić tradycyjne żarówki na energooszczędne świetlówki, co pozwala zaoszczędzić nawet do ponad 80% energii. Taka inwestycja szybko się więc zwróci i to z nadwyżką. Ponadto po wyjściu z pomieszczenia, należy pamiętać o zgaszeniu światła. Najlepiej jest dopasować źródło światła do swoich bieżących potrzeb. W celu wpuszczenia do pomieszczeń jak największej ilości naturalnego światła, zaleca się rezygnację z gęstych firan i ciężkich zasłon, które niepotrzebnie zasłaniają i tłumią światło naturalne. Dodatkowo, można pomalować ściany na jasne kolory, dzięki czemu nie będzie konieczności tak wcześnie zapalać sztucznego światła.


Fatal error: Can't use function return value in write context in /home/jupiter/public_html/ekoenergia-oze.pl/wp-content/themes/book-rev-lite/templates/bookrev_review_wrap_up_template.php on line 117