Termin audyt energetyczny ma wiele znaczeń dla ludzi z branży energetycznej w całym kraju. Na przykład wiele bezpłatnych lub bezpośrednich audytów obejmuje oględziny domu. Audyty przejściowe w niektórych przypadkach obejmują diagnostykę pomieszczenia. Ponadto zalecenia właścicieli domów opierają się na informacjach wizualnych zebranych przez audytora.
Z drugiej strony, wiele osób rozumie, że audyt energetyczny (https://www.innogy.pl/pl/duze-przedsiebiorstwa/artykuly/2019/audyt-energetyczny) to kompleksowa analiza domu. W rezultacie kompleksowy audyt wskazuje źródła wysokiego zużycia energii i problemy z komfortem. Dokładny audyt zwraca uwagę na takie rzeczy, jak wycieki powietrza, niewystarczająca izolacja, problemy z wilgocią, wadliwe kanały, wycieki gazu, wentylacja, nieefektywne oświetlenie i urządzenia.
Co obejmuje wysokiej jakości audyt energetyczny?
Wysokiej jakości audyt energetyczny domu obejmuje szczegółową analizę głównego źródła energii w Twoim domu. Dodatkowo, w audycie energetycznym jakości, właściciel domu uzyskuje listę zaleceń z priorytetami. W rezultacie zalecenia rozwiązują problemy związane z efektywnością energetyczną lub komfortem właściciela domu. Ponadto audyt identyfikuje i eliminuje problemy związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem. Główne cechy energetyczne domu, które mają być ocenione podczas audytu energetycznego, to:
- Przestrzenie na poddaszu
- Sufity Katedralne
- Ściany zewnętrzne
- Okna
- Świetliki
- Drzwi
- Piwnice
- Przeszukuj przestrzenie
- Płyty betonowe
- Ściany fundamentowe
- Garaże dołączone
- Systemy grzewcze
- Systemy chłodzenia

Czy każdy audyt energetyczny wygląda tak samo?
W zależności od wyników audytu energetycznego otrzymasz różne zalecenia. Wyniki mają na celu zwiększenie oszczędności energii, poprawę komfortu, naprawę problemów zdrowotnych / bezpieczeństwa oraz instalację technologii odnawialnych. Wreszcie, audytor energetyczny i właściciel domu wspólnie ustalają zakres projektu. W wyniku audytu jakości właściciel domu otrzymuje priorytetowe projekty, które wymagają wdrożenia zapewniającego lepszą wydajność energetyczną domu.